Majetková účetní - Ostrava, Česká republika - ManpowerGroup s.r.o.

    ManpowerGroup s.r.o.
    ManpowerGroup s.r.o. background

    Pro mezinárodní společnost hledám kandidáta či kandidátku na pozici majetková účetní. Pokud máte zkušenosti v oblasti účetnictví, komunikativní angličtinu a hledáte novou profesní výzvu, neváhejte nám o sobě dát vědět :)

    Popis pozice

    • Účtování majetku v souladu s požadavky Českých účetních standardů (investice, technické ocenění a odpisy)
    • Účtování faktur souvisejících s investicemi
    • Správa a pravidelná aktualizace majetkového registru – příprava dokumentace pro zařazení a vyřazení majetku a jeho zaúčtování
    • Úpravy týkající se majetku pro potřeby finančního hlášení v souladu s Mezinárodními standardy účetního výkaznictví (IFRS) (včetně kapitalizace nemateriálního dlouhodobého majetku a oprav)
    • Provádění inventarizace majetku + koordinace fyzických inventur majetku a zásob, příprava podkladů pro ně, záznam výsledků do systému SAP a analýza rozdílů z inventarizace
    • Příprava podkladů pro daňové účely, zejména výpočet daňových odpisů majetku
    • Příprava dokumentace pro účely auditu (statutárního a interního)

    Požadavky

    • Vzdělání ekonomického zaměření
    • Znalost účetní a daňové problematiky
    • Praktické zkušenosti v oblasti účtování majetku, inventur majetku a skladových zásob
    • Znalost Mezinárodních účetních standardů (IFRS) v souvislosti s majetkem a zásobami
    • Schopnost komunikovat v anglickém jazyce v ústní i písemné formě
    • Zkušenosti s používáním systému SAP
    • Pokročilá znalost MS Office, zejména MS Excel
    • Silné logické a analytické myšlení
    • Zkušenost z výrobní společnosti velikou výhodou

    Nabízíme

    • Skvělé platové ohodnocení, měsíční prémie, roční odměna (13. a 14. plat), docházkový bonus, věrnostní odměna aj.
    • Týden dovolené navíc
    • Flexibilní pracovní doba
    • Příspěvek na penzijní pojištění
    • Dotované stravování v závodní kantýně
    • Kafeterie Lemon Pay
    • Program ELA – bezplatné poradenství v oblasti práva a psychologie
    • Multisport karta
    • Příspěvky na letní dětské tábory
    • Možnost zvýhodněného tarifu od T-Mobile
    • Snadná dopravní dostupnost (vlak, MHD, autobus do 5 min)
    • Možnost dalšího rozvoje Vašeho potenciálu (technické či odborné kurzy, jazyková výuka, aj.)
    • Firemní akce pro zaměstnance a jejich blízké

    Požadované jazyky

    • Čeština