Probační úředník - Prague, Česká republika - Probační a mediační služba

    Probační a mediační služba
    Probační a mediační služba Prague, Česká republika

    před 3 týdny

    Default job background
    Na plný úvazek
    Popis

    O nás

    Probační a mediační služba usiluje o zprostředkování účinného a společensky prospěšného řešení konfliktů spojených s trestnou činností a současně organizuje a zajišťuje efektivní a důstojný výkon alternativních trestů a opatření s důrazem na zájmy poškozených, ochranu komunity a prevenci kriminality.
    Probační a mediační služba představuje novou instituci na poli trestní politiky, vychází ze součinnosti dvou profesí – sociální práce a práva, zejména trestního. Vyváženým propojením obou se vytváří nová multi-disciplinární profese v systému trestní justice.

    Náplň práce:

    Výkon činností úředníka Probační a mediační služby je daný zákonem č. 257/2000 Sb. o Probační a mediační službě.

    • Provádění probačních a mediačních činností v rámci platných právních předpisů a interních předpisů organizace.
    • Realizace činností směřujících k mediaci či jinému restorativnímu programu. Realizace probace na pokyn orgánů činných v trestním řízení.
    • Poradenská, výchovná a kontrolní činnost u dospělých, mladistvých pachatelů trestné činnosti i dětí mladších 15 let.
    • Poskytování odborné pomoci a právních informací obětem trestných činů.
    • Další související činnosti.

    Co od Vás očekáváme:

    • Ukončené vysokoškolské studium humanitního směru (Mgr. Judr, PhDr.)
    • vysoké pracovní nasazení, flexibilitu,
    • ochotu vzdělávat se, bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům,
    • znalost práce na PC – uživatelská úroveň (Word, Excel, internet),
    • řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič),
    • zkušenosti se sociální prací výhodou,
    • komunikační dovednosti, spolehlivost, důslednost.

    Výhodou: orientace v sociální a trestně právní oblasti.

    Co Vám můžeme nabídnout:

    • Zázemí stabilní organizace,
    • platová třída 11, struktura platu: základní plat od do Kč dle započitatelné praxe), po zkušební době platová třída 12 (základní plat od – dle započitatelné praxe), osobní příplatek po zkušební době, rizikový příplatek již při nástupu,
    • pružná pracovní doba,
    • odborné vzdělávání,
    • příspěvek na stravování formou stravenek,
    • přátelské a podporující pracovní prostředí,
    • 5 týdnů dovolené, 5 dní zdravotního volna, 1 den studijního volna,
    • příspěvek na penzijní připojištění.
    • nejedná se o služební poměr

    Benefity

    • Sickdays
    • Studijní volno
    • Pružná pracovní doba
    • Příspěvek na spoření / pojištění
    • Přátelské prostředí